معرفی کیت‌ های بیوشیمی و معرفی انواع آن

کیت‌های آزمایشگاهی از جمله وسایل ضروری در هر لابراتواری هستند. این محصولات در انواع مختلف به منظور کاربردهای متفاوت ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. کیت‌های آزمایشگاهی می‌توانند در تحقیقات و همچنین تشخیص انواع بیماری‌ها مفید باشند. در علم بیوشیمی برای بررسی ساختار مواد و انجام آزمایش‌های بیوشیمیایی از انواع مختلف این محصولات تحت عنوان کیت بیوشیمی استفاده می‌شود.

در ادامه توضیحات کاملی راجع به انواع کیت‌های بیوشیمی و همچنین کیت ‌های بیوشیمی رندکس خواهیم داد.

کیت های بیوشیمی

کیت‌های بیوشیمی چه کاربردهایی دارند؟

قبل از آن که راجع به انواع کاربرد کیت بیوشیمی صحبت کنیم، لازم است تا علم بیوشیمی را بهتر بشناسیم. علم بیوشیمی یکی از علوم بسیار زیبا در شاخه علوم تجربی است. در علم بیوشیمی دانشمندان به بررسی ساختارهای بیومولکول‌ها می‌پردازند. انواع مختلف بیومولکول‌ها شامل لیپیدها، انواع کربوهیدرات‌، پروتئین‌ها و اسید‌های نوکلئیک هستند. برای بررسی و تشخیص حضور این بیومولکول‌ها لازم است تا از مواد مختلفی استفاده شود. این مواد در قالب انواع کیت‌های بیوشیمی در بازار موجود هستند. یکی از مشهورترین آن‌ها در بازار کیت ‌های بیوشیمی رندکس  است. اما کاربرد کیت بیوشیمی چیست؟

 • گزینه‌هایی که در بیوشیمی استفاده می‌شوند برای ردیابی فرآیند‌های مختلف در سلول‌ها مفید هستند. بنابراین می‌توانند مکانیسم‌های مختلفی را در یک سلول یا موجود زنده شناسایی کنند.
 • برای آموزش انواع تکنیک‌ها و آزمایش‌ها به دانشجویان از این محصولات در آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها استفاده می‌شود.
 • برای تشخیص کاربرد مختلف بیومولکول‌ها نیز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. برای مثال می‌توان در میان بیومولکول‌ها، مواردی را برای مبارزه با سرطان، افزودنی غذا و… معرفی کرد.
کیت های بیوشیمی رندکس

چرا کیت‌های بیوشیمی رندکس مشهور هستند؟

کیت‌های بیوشیمی توسط شرکت‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. اما برند رندکس یکی از پرطرفدارترین‌هاست. برند رندکس انواع مختلفی را طراحی و به بازار عرضه می‌کند. تحقیقاتی که برای طراحی و تولید این محصولات رندکس صورت می‌گیرد بسیار گسترده بوده و مبنای کاملا علمی دارد.

رندکس همواره در تلاش است تا نتایج دقیق و صحیحی از کیت‌های خود گرفته و سپس آن‌ها را به تولید انبوه برساند. به همین دلیل تطابق‌پذیری بالایی در نتایج حاصل از کیت‌های بیوشیمی رندکس با نمونه‌های استاندارد وجود دارد. محصولات آن شامل انواع آلدولاز، اسید فسفاتاز، آمونیاک، گلوکز 6 فسفات دهیدروژناز، لاکتات، مس، لیپاز و… هستند.

 • این محصولات با اطلاعات کاملی همراه بوده و استفاده از آن‌ها بسیار آسان است. این کیت‌ها دارای پارامترهای مختلفی برای استفاده در دستگاه‌های متفاوت هستند.
 • کیت‌های بیوشیمی رندکس را می‌توان برای نمونه‌های مختلفی شامل خون انسانی و حیوانی، پلاسما و … استفاده کرد.
 • کیت بیوشیمی رندکس در سایز و حجم‌های متفاوتی تولید و عرضه شده و همین موضوع انتخاب را آسان می‌کند.
کیت های بیوشیمی توسعه کیمیا سعادت

معرفی انواع کیت‌های بیوشیمی

کیت‌های بیوشیمیایی برای شناخت انواع بیماری‌ها و بررسی مکانیسم‌های آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه چند عدد از مشهورترین آن‌ها را نام برده و توضیح می‌دهیم.

 •  آزمایش BUN: این آزمایش به آزمایش نیتروژن اوره نیز شهرت دارد که سلامت کلیه‌ها را ارزیابی می‌کند. این محصول کمک می‌کند تا میزان نیتروژن اوره خون اندازه‌گیری شود.
 • آزمایش اسید فسفاتاز: این آنزیم به عنوان یک تومور مارکر شناخته می‌شود که در تشخیص اولیه سرطان پروستات کاربرد دارد. آزمایش اسید فسفاتاز هم به صورت دستگاهی و هم به شکل دستی قابل انجام است. کیت بیوشیمی رندکس برای استفاده به شکل دستگاهی و دستی مناسب است. علاوه بر آن، این محصول با انواع دستگاه‌های آزمایشگاه نیز قابل استفاده است.
 • آزمایش گلوکز 6 فسفات دهیدروژناز: گلوکز 6 فسفات دهیدروژناز در واقع یک آنزیم مهم در سلول است. این آنزیم در تغییراتی که روی کربوهیدرات‌ها اعمال می‌شود، نقش دارد. این آنزیم از گلبول‌های قرمز خون محافظت کرده و از تخریب زودهنگام آن‌ها جلوگیری می‌کند. نقص در ساختار و عملکرد این آنزیم می‌تواند باعث کمبود گلبول قرمز در بدن فرد شود. در صورتی که این بیماری زود تشخیص داده شود، تا حد زیادی در کنترل بیماری تاثیر دارد. کیت G-6-PD می‌تواند میزان گلوکز 6 فسفات دهیدروژناز را در سلول‌ها تشخیص دهد. بدین ترتیب می‌توان عملکرد و حضور آنزیم را مورد بررسی قرار داد.
 • تشخیص پروتئین ادراری: وجود پروتئین در ادرار می‌تواند نشان از وجود بیماری کلیوی باشد. علاوه بر این پروتئین ممکن است در مایع مغزی نخاعی فرد نیز وجود داشته باشد که نشان از مشکلی در سیستم عصبی است. محصولات تشخیص پروتئین ادراری می‌توانند با ردیابی پروتئین به تشخیص زودهنگام پروتئین کمک کنند. این تولیدات معمولا در هر دو روش دستی و دستگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • تشخیص لیپاز: این محصول می‌تواند میزان آنزیم لیپاز را در پلاسما و سرم بدن فرد تشخیص دهد. اندازه‌گیری میزان آنزیم لیپاز در تشخیص بیماری‌های مربوط به پانکراس اهمیت ویژه‌ای دارد.
 • تشخیص لاکتات: لاکتات از جمله متابولیک‌هایی است که در صورت تجمع در خون، می‌توان به وجود متابولیسم بی‌هوازی در بدن شک کرد. در این گونه موارد، میزان خونرسانی به بافت‌ها تا حد زیادی کم می‌شود. به همین دلیل تشخیص لاکتات در خون بسیار مهم است.
 • تشخیص مس: مس یکی از ضروری‌ترین فلزات در بدن انسان است. فلز مس در مکانیسم‌های زیادی در بدن استفاده می‌شود و نقش حیاتی در بدن دارد. مشکلات متعددی باعث بهم خوردن میزان مس موجود در مایعات بدن می‌شوند. بنابراین اندازه‌گیری سطوح مس در مایعات بدن اهمیت بالایی در تشخیص انواع بیماری‌ها دارد.
 • کیت بیوشیمی که برای تشخیص مس استفاده می‌شود، می‌تواند میزان فلز مس را در سرم و پلاسمای بدن تشخیص دهد.

کلام آخر

علم بیوشیمی یکی از زیباترین علوم در حوزه علوم تجربی است. این علم با بررسی بیومولکول‌های و مکانیسم عمل آن‌ها همراه است. با کمک تکنیک‌هایی که در علم بیوشیمی وجود دارد می‌توان انواع بیماری‌ها را در نمونه خون یا ادرار و … تشخیص داد. بدین ترتیب می‌توان درمان مناسبی برای بیمار پیشنهاد داد تا از پیشرفت بیماری جلوگیری شود. علاوه بر این علم بیوشیمی کمک می‌کند تا اکتشافات جدیدی برای تسهیل فرآیندهای زیستی صورت گیرد. به همین دلیل از اکتشافات آن در صنایع مختلف نیز می‌توان استفاده کرد. اما تمامی کاربردهای علم بیوشیمی مدیون کیت‌های مختلفی است که در این علم استفاده می‌شود. این محصولاتانواع متفاوتی دارند اما کیت‌های بیوشیمی رندکس یکی از مشهورترین انواع آن‌ها هستند. برای اطلاع از جزئیات و خرید کیت بیوشیمی، کالیبراتور،کنترل مکمل و… می‌توانید به سایت شرکت توسعه کیمیا سعادت مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا