کربامازپین (Carbamazepine)

کربامازمپین یک داروی ضدتشنج است که به صورت خوراکی برای درمان صرع، درد های عصبی، بیماری دو قطبی و نورالژی سه گانه (حمله ناگهانی که ناشی از صرع است) مورد استفاده قرار می گیرد. کربامازمپین جریان های الکتریکی غیرنرمال بین سلول های عصبی را کاهش می دهد که این جریان ها طی مسدود شدن جریان سدیم بین مغز و سایر قسمت های بدن ایجاد می شود. سمیت این دارو از اثرات جانبی میزان نادرست استفاده از آن است و شامل مشکلات تنفسی، توهم، حمله ناگهانی، تاری دید، استفراغ، لکنت زبان و گیجی است. در سال 2014 انجمن آمریکایی کنترل سمیت 3734 مورد از سمیت با این دارو را گزارش کرده است.

تست کربامازمپین رندکس به منظور تشخیص و درمان سمیت و توصیه میزان استفاده این دارو طراحی شده است. از این کیت می توان برای ارزیابی درمان بیماران در سطوح درمانی نیز استفاده کرد.

 [supsystic-tables id=143]

ویژگی­ها:

  • روش ایمونوتوربیدومتریک پیشرفته لاتکس:

این روش بسیار پایدارتر و حساس تر از دیگر روش های موجود است.

  • این کیت برای هر دو روش دستی و دستگاهی مناسب بوده و قابل نصب بر روی تعداد زیادی از دستگاه های بیوشیمی می­باشد.
  • در دسترس بودن کنترل و کالیبراتور مشترک برای تمام تست­های دارویی

برخلاف کنترل و کالیبراتورهای تک آنالیتی دارای چندین آنالیت بوده که مقرون به صرفه تر هستند و نیاز به سفارش چند ویال نیست.

  • دارای محدوده وسیع

با وجود اینکه محدوده نرمال کربامازپین در سرم 4 تا 12 میکروگرم بر میلی لیتر می باشد، کیت رندکس قابلیت شناسایی سطوح خارج از محدوده نرمال را نیز دارد (02.1 تا 19 میکروگرم بر میلی لیتر)

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا